Kasov aparat 2017 nadvishavashh limita

Възможно ли е да се продаде касов апарат? Възможно е, и само когато е нерегистрирано и обикновено и чрез сервизната компания на даден производител, защото те са заинтересовани да купуват използвани касови апарати.Евните и използвани фискални регистри могат да се търсят в оторизирани точки на даден производител. Касовият апарат също може лесно да се изхвърли за бракуване. Ако обаче механизмите от касовия апарат са в много ефективно настроение, можете да ги продадете на собствената си фирма.

Formexplode

В нормативната уредба за регистрационните ваучери няма изрични разпоредби, които да се отнасят до процедурите на данъкоплатците с фискални касови апарати, за успешното изпълнение на извършеното от него икономическо изпълнение. Нито едно от действащите наредби не забранява на данъкоплатеца да продава използваната фискална каса, която е негова собственост. Същата позиция съществува и в отделните роли, която беше записана на 23 август 2012 г., ITPP1 / 443-662 / 12 / KM, в която директорът на данъчната камара в Бидгошч заяви, че след като касовите апарати са изтеглени от употреба и са изпълнени всички формалности разпоредбите на закона, наредбата с касовите апарати е под формата на данъкоплатец. Следователно то не създава никакви пречки, че в разглежданата ситуация фискалният касов апарат може да бъде физически унищожен или продаден на друг субект. На практика е показано, че никой, освен производителят, не е зает да купува използван касов апарат. Това се дължи на факта, че регистрационният офис е устройство за други цели, а неговото проектиране, функциониране и възможността да се използва от данъкоплатеца се записват много подробно в правилата, за които казват кредитните съюзи. Само допустимите местни производители и образувания, които създават вътреобщностно придобиване или внос на касови апарати, както е потвърдено от председателя на Централната служба за мерките, че хазната, която те предлагат, изпълняват функции, регистрирани в чл. 111 ал. 6а и критериите и условията, които трябва да платят. Така че, ако данъкоплатецът желае да продаде касовия апарат на друг субект, ще бъде показано, че ще прецени решението с оторизирана касова служба, която ще прецени дали тази сума отговаря на изискванията на Закона за ДДС и евентуално е важно да се инсталира нов фискален модул.