Zad lzhenieto za kasov aparat pri prodazhba onlayn

Ние управляваме магазин, в който регистрираме оборота, като поддържаме касовия апарат. Много често клиентите искат да плащат за закупените стоки в чуждестранна валута, главно в евро. Допълнително ли е записът за фискалната сума в друга валута?

Преместване с изкуство. 111 ал. 3а, т. 1 от ЗДДС, водене на касови апарати, данъкоплатците по ДДС са длъжни да направят разпечатка на фискална разписка или фактура от всички продажби и допълнително да управляват отпечатания документ на клиента.

В § 10, ал. 1, т. 14 от наредбата относно техническите условия, подобно на чл. 8, ал. 1, т. 14 от Наредбата за касовите апарати, която съдържа информация, която трябва да бъде получена при фискална касова бележка, трябва задължително да означава валутата, в която е регистрирана продажбата, поне за целия брутен обем на продажбите.

Основните критерии и технически условия, които регистрите трябва да регистрират, в крайна сметка са записани в член 2 от регламента относно техническите условия.

Да, в принципа на § 14, ал. 1 от тази наредба, търговската програма в състава трябва да включва функция: дава възможност на данъкоплатеца да промени името на валутата, в която е регистрирана продажбата, или неговото съкращение, и да програмира дадената промяна предварително чрез въвеждане на момента и часа на промяната; спестяване на времето и времето, когато записите за продажба се записват в следващата валута във фискалната памет, както и конвертирането на брутната сума на продажбите в други валути, при което резултатът от конвертирането заедно с курса и плащането трябва да бъдат затворени във фискалната разписка с фискалното лого ; преобразуването трябва да се извърши с точност не по-малко от шест знака след десетичната запетая, а ефектът на преобразуване трябва да се закръгли до втория знак след десетичната запетая.

За да маркирате съкращението на имената на чуждестранните валути, трябва да вземете знаците, използвани от Nasz Bank Polski.

Ето защо, ако данъкоплатецът възнамерява да продаде материали за работа на потребители, които плащат цената в чуждестранна валута, тогава, като правило, трябва да има фискален касов апарат, организиран в произведение, което ще даде конверсия на валутния курс.

От формулярите, представени в проучването, може да се заключи, че таксата за закупените стоки трябва да бъде усвоена в евро, в хода, когато стойността на транзакцията ще бъде показана в злоти. Регламентите, които казват, че ДДС не регулират въпроса какъв обменен курс трябва да предприемем, за да конвертираме размера на злотата в евро.